Hotline: +420 777 900 875

Language: CZ / EN

Odstranění tetování

Odstranění tetování, permanentního make-upu a pigmentových skvrn laserem

V našem centru pracujeme s nejmodernějším, lékařským, pikosekundovým laserem, na jehož vývoji jsme se i podíleli. Tento extra rychlý laser vysílá laserové paprsky pod kůži, kde rozbíjí s velkou razancí pigment na velmi drobné částečky. Tyto částečky jsou následně v průběhu několika dalších týdnů vyplavovány z těla ven a tetování či pigmentové skvrny postupem času blednou. Stačí přijít 2x - 4x a tattoo je pryč.

Laser umožňuje nechtěné tetování či jeho část buď postupně odstranit anebo zesvětlit za účelem snadnějšího překrytí novým, kvalitnějším tetováním. Zákrok nevyžaduje žádnou pracovní neschopnost a je poměrně rychlý.

Na rozdíl od pomalých a zastaralých Q-switched laserů, není pokožka spálena a nedělají se tak v místě ošetření strupy a následně jizvy.

Navíc, používáme pro Vaše pohodlí operační chlazení CryoCOOL'20, tudíž zákrok bolet nebude. Zdarma.

U nás stačí zákrok opakovat 2x až 4x. A dáme Vám na to garanci.

Pigmentace v tetování se nachází v několika vrstvách pod sebou a laser je musí rozbít postupně. Pro běžné amatérské tetování je třeba absolvovat min. 1 sezení, u profesionálního tetování bývá potřeba absolvovat průměrně sérii 3 sezení. Ale jen s PicoBEAM laserem. Je totiž mnohem razantnější a rychlejší než YaG lasery. Pauza mezi jednotlivými zákroky musí být alespoň 4 - 6 týdnů.

Pozor, spousta klinik ve snaze získat peníze klienta lže a slibuje odstranění během 4 sezení - jenže mají Q-switched laser a ten to opravdu neumí. Nenechte se napálit.

Množství času a počtu laserových ošetření potřebných k odstranění tetování závisí na několika faktorech:

  • typ laseru - nejrychlejší a nejrazantnější je v roce 2019 PicoBEAM 600ps SKIN LASER SYSTEM
  • barva inkoustu
  • velikost tetování
  • hloubka, do které byl inkoust vstřikován
  • složení inkoustu
  • umístění tetování
  • imunitní systém

Odstranění tetování na viditelných místech může být podmínkou získání dobrého zaměstnání - kontaktujte nás, rádi provedeme nezávaznou konzultaci.


Běžné otázky

Bolí odstranění tetování laserem?

Laser způsobí v pokožce rozstřelení pigmentu, na citlivých místech mohou být proto záblesky laseru vnímatelné. Použijeme však špičkové operační chlazení CryoCOOL'20, tudíž se nemusíte bát.

Proč musím přijít několikrát?

Pigmentová barva je v pokožce uložena v několika vrstvách - v různých hloubkách. Laser je velmi přesný nástroj, který rozstřelí pigment jen v určité úrovni hloubky - následně, při příští návštěvě rozstřelíme zase další vrstvu barvy.

Kolik návštěv musím absolvovat?

To je velmi individuální, záleží na kvalitě, stáří a použitých barvách - vzhledem k tomu, že máme zkušenosti s tetováním, dokážeme velmi přesně určit typ a kvalitu barvy. Počet ošetření pro odstranění profesionálního tattoo se pohybuje v rozmezí 2 - 5 návštěv.

Co mě čeká po odstranění tetování?

Po odstranění tetování laserem je třeba dodržovat několik doporučení, například chránit pokožku před slunečním zářením, starat se pečlivě o čerstvě odstraněné tattoo prostřednictvím hojivého krému, vyhnout se návštěvě věřejných koupališť, bazénů a saun. Detailní instrukce dostanete v našem studiu.

Když odstraníte pigment, nebudu tam mít potom světlou skvrnu?

Nikoliv, laser odstraní jen přebytečný pigment v případě pigmentové skvrny, nebo umělý pigment v případě tetování. Světlá místa vzniklá například sluněním neošetřené části kůže sama ztmavnou a barva pokožky se vyrovná.

Není ošetření nebezpečné?

Při proceduře budete mít zaslepené oči, laser tak Vašemu zraku neublíží, stejně tak se speciálními brýlemi chrání i obsluha laseru. Poškození okolní pokožky je minimální, pokožka bude zhojena do několika dnů.

Mám permanentní make-up, který příliš nemizí, odstraníte ho?

Samozřejmě, odstraníme veškerý nechtěný pigment - i v oblasti obočí a rtů.

Chci si nechat překrýt staré tattoo novou kérkou, potřebuji původní tetování jen zesvětlit, je to možné?

Ano, tetování zesvětlíme dle požadavků, poté není problém do ošetřeného místa znovu tetovat.